ŘEKA ZA ROHEM A VYŠEHRAD NA SOUSEDNÍM KOPCI

Na pomezí Albertova a Nuslí, přímo u parku Folimanka, v Oldřichově ulici, najdete možná víc než byste čekali. Široké ulice, předzahrádky se vzrostlými stromy a na Prahu nečekaný klid a pohoda. Čtvrť, která vám umožní být za pár minut v nejužším centru, zároveň ale nabídne zeleň, vodu a velmi příjemným způsobem pomalejší rytmus života.

DĚTSKÁ HŘIŠTĚ, BASKETBAL A ZELEŇ

park Folimanka, 2min pěšky

Mít přímo u domu park, přání každého, kdo žije delší dobu v Praze. V letních vedrech si jen vzít deku a vyrazit s dětmi nebo knížkou a piknikovým košem schovat se do stínu vzrostlých stromů. Zahrát si fotbal, proběhnout se, děti vypustit na dětské hřiště.. Představujete si to?

ZELENĚJŠÍ NEŽ BYSTE ČEKALI

pohled na lokalitu Oldřichovy ulice z Vyšehradských hradeb

Překvapivá spousta zeleně? Albertov a jeho okolí je v obležení parků a zapadlých zahrad. Například nádherná zahrada Ztracenka s výhledy na Albertov a Vyšehrad. Rozlehlý park Folimanka na pomezí Vinohrad, Nuslí a Nového Města. A v neposlední řadě úžasné zahrady a několik menších parků obklopujících samotný Vyšehrad. Kam vyrazíte vy?

TEPLÉ LETNÍ VEČERY

restaurace Na břehu Rhôny, 10min pěšky

Příjemně rušný shluk podniků na Výtoni. Pulzující vinárna Na břehu Rhôny, Café Terapie s výbornými těstovinami nebo skvělé Puro Gelato, které vám prostě nedá neochutnat alespoň jeden kopeček zmrzliny. Vše na jednom místě a možná kousek od vašeho nového domova?

ŠEMÍK, VYŠEHRAD A HISTORIE

národní kulturní památka Vyšehrad, 8 min pěšky

Krásy Vyšehradu, okolních zahrad, výhledů z hradeb a kostela sv. Petra a Pavla není třeba představovat. V areálu starého purkrabství jsou pravidelné nedělní programy pro děti, najdete zde galerii nebo letní divadelní scénu. Jak dobře Vyšehrad znáte? Víte například, odkud pochází sochy na fotografii?

PARKOVÁNÍ

podzemní garáže Apartments Albertov, 4 min pěšky

Možností parkování v okolí Oldřichovy je hned několik. Počínaje klasickými modrými zónami v okolí domu, přes placená parkovací stání na Ostrčilově náměstí nebo pokud preferujete parkovat svého miláčka pod střechou, je možné si pronajmout stání v podzemních garážích v nedalekém areálu Albertov, kde společně s parkováním zvládnete i večeři, či nákup potravin.

KÁVA & CROISSANT

Kavárna Nusle Beans, 2min pěšky

Milujete kávu, čerstvé croissanty a život bez kavárny u domu si neumíte představit? Roztomilá kavárnička Nusle Beans Vás jistí! Ať s kávou s sebou na cestu do práce nebo s rychlou snídaní. A kdybyste náhodou byli spíš fanoušky pražírny Mamacoffee, stačí popojít o pár set metrů vedle na Jaromírovu ulici.

ŽIVOT BEZ OBALU

obchody Nebaleno, 2 min pěšky

Pokud je vám blízké téma bezobalového prodeje, budete nadšeni ze dvou malých obchůdků Nebaleno jen pár metrů od Oldřichovy ulice. Najdete v nich bio i konvenční potraviny, kosmetiku a drogerii. Vše dostanete do vlastních krabiček s dobrým pocitem, že přidáváte svou troškou do mlýna jménem lepší životní prostředí.

NAPIŠTE NÁM